تبلیغات
free - ‌مساعدت و همکاری لازمه ایجاد حمل و نقل جهانی پایدار است

‌مساعدت و همکاری لازمه ایجاد حمل و نقل جهانی پایدار است

‌رئیس شورای ایکائو‌:
‌مساعدت و همکاری لازمه ایجاد حمل و نقل جهانی پایدار است

خبرگزاری فارس: ریاست شورای ایکائو با بیان اینکه عنوان مراسم ‌امسال روز جهانی هواپیمایی "مساعدت و همکاری برای حمل و نقل جهانی پایدار" است، گفت: اصول بنیادینِ‌ همکاری، موجباتِ نظام حمل و نقل هواییِ جهانیِ ایمن را فراهم کرده است.

خبرگزاری فارس: ‌مساعدت و همکاری لازمه ایجاد حمل و نقل جهانی پایدار است

 به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا»، رضا نخجوانی در مراسم گرامیداشت سالروز جهانی هواپیمایی کشوری (16 آذرماه) پیام روبرتو کوبه گونزالس، ریاست شورای ایکائو، را به مناسبت روز جهانی هواپیمایی قرائت کرد.
به گزارش فارس در ابتدای این پیام آمده است: امروز، ما روز بسیار ویژه ای را جشن می گیریم، 67 سال پیش در چنین روزی جمعی آینده‌نگر در هتل استیوِنز (Stevens)شیکاگو، سندی را به امضاء رساندند که مقرر بود برای همیشه دنیای ما را تغییر دهد.
کنوانسیون 7 دسامبر 1944 در خصوص هواپیمایی کشوری بین‌المللی، سرآغاز تشکیل سازمان بین­المللی هواپیمایی کشوری، موسوم به ایکائو بود، روز جهانی هواپیمایی کشوری، که جزو بزرگ‌داشت­های رسمی سازمان ملل متحد است، تأسیس این سازمان بین المللی را در چنین روز پراهمیتی گرامی می دارد.
در ادامه این پیام آمده است: عنوان مراسم بزرگ داشتِ امسال "مساعدت و همکاری برای حمل و نقل جهانی پایدار" است؛ در خلال سال های متمادی، اصول بنیادینِ "مساعدت و همکاری"، موجباتِ نظام حمل و نقل هواییِ جهانیِ ایمن و کارآمدی را فراهم آورده است که پشتیبان توسعة اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در سراسر جامعة جهانی مان بوده است.
در واقع، همکاری کشورهای عضو ایکائو با یکدیگر و با صنعت حمل و نقل هوایی، به توسعة هزاران استاندارد فنی و عملیاتی و مقررات و سیاستگذاری های مرتبط با ایمنی، امنیت، نظم و کارآمدی و نیز حفظ محیط زیست، منجر شده است.
بنابراین گزارش روبرتو کوبه گونزالس در ادامه این پیام آورده است: "همکاری"، روح و جان مایه فعالیت­های سازمان هواپیمایی کشوری بین المللی است، مقدمه کنوانسیون شیکاگو بر این موضوع تأکید دارد که توسعه هواپیمایی کشوری بین المللی، در آینده، می‌تواند به ایجاد و حفظ دوستی و تفاهم میان ملت ها و مردمان جهان کمک شایانی نموده و همکاری ای را که صلح جهانی بر پایة آن استوار است ارتقاء بخشد.
در بخش پایانی این پیام آمده است: ایکائو، به عنوان جایگاه برخورد و تبادل آراء جهانی در خصوص تمام موضوعات مربوط به هواپیمایی کشوری بین المللی، مشوق و تابع اصول بنیادینِ "مساعدت و همکاری" است تا بدین ترتیب خدمات حمل و نقل هوایی به نحوی منظم، کارآمد، مقرون به صرفه، هماهنگ و پایدار توسعه یابد؛ ایکائو به منظور منتفع کردن شهروندان کشورهای عضو و جامعة جهانی، همواره آمادة "مساعدت و همکاری" با کشورهای عضو خود خواهد بود.
انتهای پیام/

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 14 دی 1390    | توسط: puma m h    |    | نظرات()
=================================================================== ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^